593D157X96R3E2TE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
I lager: 249
I lager: 921
Similar
I lager: 477
Similar
I lager: 858
150 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 100mOhm
7343-43 (EIA)
593D157X96R3E2TE3
DigiKeys produktnummer
593D157X96R3E2TE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
593D157X96R3E2TE3
Beskrivning
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
593D157X96R3E2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,170" (4,32mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
6.3 V