293D477X06R3E2TE3
DigiKeys produktnummer
718-293D477X06R3E2TE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-293D477X06R3E2TE3CT-ND - Remsbit (CT)
718-293D477X06R3E2TE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D477X06R3E2TE3
Beskrivning
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Detaljerad beskrivning
470 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 1,5Ohm
EDA-/CAD-modeller
293D477X06R3E2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,5Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,170" (4,32mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
6.3 V