T495D477M006ATE045
DigiKeys produktnummer
399-5220-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-5220-1-ND - Remsbit (CT)
399-5220-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495D477M006ATE045
Beskrivning
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Detaljerad beskrivning
470 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 45mOhm
EDA-/CAD-modeller
T495D477M006ATE045 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm