SUM40010EL-GE3
DigiKeys produktnummer
SUM40010EL-GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SUM40010EL-GE3CT-ND - Remsbit (CT)
SUM40010EL-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SUM40010EL-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 40V 120A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
55 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 120 A (Tc) 375W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SUM40010EL-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
230 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11155 pF @ 30 V
Effektförlust (max)
375W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,6mOhm vid 30A, 10V