SQM60N06-15_GE3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 3 988
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 0
Datablad
onsemi
Infineon Technologies
Infineon Technologies
IXYS
Nexperia USA Inc.
STMicroelectronics
STMicroelectronics
I lager: 828
I lager: 544
N-kanal 60 V 56 A (Tc) 107W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
SQM60N06-15_GE3
DigiKeys produktnummer
SQM60N06-15_GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SQM60N06-15_GE3CT-ND - Remsbit (CT)
SQM60N06-15_GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQM60N06-15_GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 56A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
50 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2480 pF @ 25 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
107W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
15mOhm vid 30A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 250µA