SQD23N06-31L_T4GE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Siliconix
I lager: 0
Datablad
N-kanal 60 V 23 A (Tc) 37W (Tc) Ytmontering TO-252AA
SQD23N06-31L_T4GE3
DigiKeys produktnummer
742-SQD23N06-31L_T4GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQD23N06-31L_T4GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 23A TO252AA
Detaljerad beskrivning
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
24 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
845 pF @ 25 V
Effektförlust (max)
37W (Tc)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
31mOhm vid 15A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA