SQA300CEJW-T1_GE3
DigiKeys produktnummer
742-SQA300CEJW-T1_GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
742-SQA300CEJW-T1_GE3CT-ND - Remsbit (CT)
742-SQA300CEJW-T1_GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQA300CEJW-T1_GE3
Beskrivning
AUTOMOTIVE N-CHANNEL 30 V (D-S)
Tillverkarens standardleveranstid
63 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 5,63A (Tc) 13,6W (Tc) Ytmontering, vätbar sida PowerPAK®SC-70W-6
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SQA300CEJW-T1_GE3 Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
10 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
365 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
13,6W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
PowerPAK®SC-70W-6
Rds On (max) @ Id, Vgs
33mOhm vid 3A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA