SIJK5100E-T1-GE3
DigiKeys produktnummer
742-SIJK5100E-T1-GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
742-SIJK5100E-T1-GE3CT-ND - Remsbit (CT)
742-SIJK5100E-T1-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIJK5100E-T1-GE3
Beskrivning
N-CHANNEL 100 V (D-S) MOSFET
Tillverkarens standardleveranstid
55 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 74A (Ta), 417A (Tc) 17W (Ta), 536W (Tc) Ytmontering PowerPAK®10 x 12
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SIJK5100E-T1-GE3 Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,4mOhm vid 80A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
200 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11480 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
17W (Ta), 536W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
PowerPAK®10 x 12
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7,5V, 10V