SIHP24N65EF-GE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 569
Datablad
Similar
Infineon Technologies
I lager: 0
Datablad
Infineon Technologies
I lager: 0
Rochester Electronics, LLC
IXYS
STMicroelectronics
I lager: 180
STMicroelectronics
I lager: 952
Toshiba Semiconductor and Storage
I lager: 31
Renesas Electronics Corporation
N-kanal 650 V 24 A (Tc) 250W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
SIHP24N65EF-GE3
DigiKeys produktnummer
SIHP24N65EF-GE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHP24N65EF-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 24A TO220AB
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SIHP24N65EF-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
122 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2656 pF @ 100 V
FET-typ
Effektförlust (max)
250W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
156mOhm vid 12A, 10V