SIHP21N60EF-GE3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Siliconix
I lager: 0
Datablad
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
Infineon Technologies
I lager: 37
Infineon Technologies
I lager: 513
I lager: 1
IXYS
IXYS
STMicroelectronics
N-kanal 600 V 21 A (Tc) 227W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
SIHP21N60EF-GE3
DigiKeys produktnummer
SIHP21N60EF-GE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHP21N60EF-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 21A TO220AB
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SIHP21N60EF-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
84 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±30V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2030 pF @ 100 V
FET-typ
Effektförlust (max)
227W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
176mOhm vid 11A, 10V