SIHP12N60E-BE3
DigiKeys produktnummer
742-SIHP12N60E-BE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHP12N60E-BE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 12A TO220AB
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 12 A (Tc) 147W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
937 pF @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
147W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
380mOhm vid 6A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA