SIHP052N60EF-GE3
DigiKeys produktnummer
742-SIHP052N60EF-GE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHP052N60EF-GE3
Beskrivning
MOSFET EF SERIES TO-220AB
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 48 A (Tc) 278W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
101 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3380 pF @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
278W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
52mOhm vid 23A, 10V