SIHG28N65EF-GE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 0
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 30
Datablad
IXYS
I lager: 0
Infineon Technologies
STMicroelectronics
I lager: 237
STMicroelectronics
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 295
I lager: 265
N-kanal 650 V 28 A (Tc) 250W (Tc) Genomgående hål TO-247AC
SIHG28N65EF-GE3
DigiKeys produktnummer
SIHG28N65EF-GE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHG28N65EF-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 28A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
146 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3249 pF @ 100 V
FET-typ
Effektförlust (max)
250W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
117mOhm vid 14A, 10V