SIHG24N65EF-GE3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 182
Datablad
Similar
Infineon Technologies
I lager: 270
Datablad
IXYS
I lager: 5 042
IXYS
I lager: 0
Rohm Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 265
N-kanal 650 V 24 A (Tc) 250W (Tc) Genomgående hål TO-247AC
SIHG24N65EF-GE3
DigiKeys produktnummer
SIHG24N65EF-GE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHG24N65EF-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 24A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
122 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2774 pF @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
250W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AC
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
156mOhm vid 12A, 10V