SIHF12N50C-E3 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay Siliconix
I lager: 0
Datablad
N-kanal 500 V 12 A (Tc) 36W (Tc) Genomgående hål TO-220 fullpack
SIHF12N50C-E3
DigiKeys produktnummer
SIHF12N50C-E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHF12N50C-E3
Beskrivning
MOSFET N-CH 500V 12A TO220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
48 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±30V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1375 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
36W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
500 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220 fullpack
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
555mOhm vid 4A, 10V