SIHB21N65EF-GE3
DigiKeys produktnummer
SIHB21N65EF-GE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHB21N65EF-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 21A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 21 A (Tc) 208W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
106 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±30V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2322 pF @ 100 V
FET-typ
Effektförlust (max)
208W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
180mOhm vid 11A, 10V