SIHB100N60E-GE3
DigiKeys produktnummer
SIHB100N60E-GE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHB100N60E-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 30A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 30 A (Tc) 208W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
50 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1851 pF @ 100 V
Effektförlust (max)
208W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
100mOhm vid 13A, 10V