SIHB068N60EF-GE3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Siliconix
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Siliconix
I lager: 0
Datablad
N-kanal 600 V 41 A (Tc) 250W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
TO-263-3
SIHB068N60EF-GE3
DigiKeys produktnummer
742-SIHB068N60EF-GE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHB068N60EF-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 41A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
77 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2628 pF @ 100 V
Effektförlust (max)
250W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
68mOhm vid 16A, 10V