SI4100DY-T1-E3
DigiKeys produktnummer
SI4100DY-T1-E3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SI4100DY-T1-E3CT-ND - Remsbit (CT)
SI4100DY-T1-E3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SI4100DY-T1-E3
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 6.8A 8SO
Tillverkarens standardleveranstid
38 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 6,8 A (Tc) 2,5W (Ta), 6W (Tc) Ytmontering 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SI4100DY-T1-E3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
20 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
600 pF @ 50 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2,5W (Ta), 6W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
63mOhm vid 4,4A, 10V