SI2300DS-T1-GE3
DigiKeys produktnummer
SI2300DS-T1-GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SI2300DS-T1-GE3CT-ND - Remsbit (CT)
SI2300DS-T1-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SI2300DS-T1-GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 3.6A SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
38 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 3,6 A (Tc) 1,1W (Ta), 1,7W (Tc) Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SI2300DS-T1-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
10 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±12V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
320 pF @ 15 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1,1W (Ta), 1,7W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
2,5V, 4,5V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
68mOhm vid 2,9A, 4,5V