T93XB471KT20
DigiKeys produktnummer
716-T93XB471KT20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T93XB471KT20
Beskrivning
TRIMMER 470 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 Ohms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 23.0 Varv Sidojustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Vishay Sfernice
Antal varv
23.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
470 Ohms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,382" x 0,197" (9,70mm x 5,00mm)
Tolerans
±10%