T7YB471MB40
DigiKeys produktnummer
T7YB-470-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T7YB471MB40
Beskrivning
TRIMMER 470 OHM 0.5W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 Ohms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Vishay Sfernice
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
470 Ohms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rund - 0,276" diam. (7,00mm)
Tolerans
±20%