P11S1V0FGSY00103JA
DigiKeys produktnummer
716-P11S1V0FGSY00103JA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P11S1V0FGSY00103JA
Beskrivning
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Cermet 1W Lödögla
Kategori
Antal sektioner
1
Tillverkare
Vishay Sfernice
Justeringstyp
Användardefinierat
Serie
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Förpackning
Box
Rotation
300°
Artikelstatus
Aktiv
Resistiva material
Cermet
Resistans (Ohm)
10k
Termineringstyp
Lödögla
Tolerans
±5%
Styrdonstyp
Slitsat
Effekt (Watt)
1W
Styrdonslängd
0,630" (16,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Antal varv
1.0
Bussningsgänga
M6 x 0,75
Egenskaper
Tätad
Monteringstyp
Panelfäste
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Kvadrat - Yta 0,512" x 0,492" (13,00mm x 12,50mm)