PA414C1900
DigiKeys produktnummer
PA414C1900-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PA414C1900
Beskrivning
SWITCH PUSH SPST-NO 16A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard Panelmontering, snäppfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PA414C1900 Modeller
Kategori
Märkspänning - AC
125 V
Tillv.
Styrdonstyp
Rektangulärt, knapp
Serie
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Förpackning
Bulk
Färg - styrdon/lock
Röd
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 19,00mm x 13,00mm
Typ
Standard
Arbetstemperatur
-20°C-65°C
Krets
Elektrisk livslängd
10 000 cykler
Brytarfunktion
Av-Mom
Basproduktens nummer
Strömklassning (Ampere)
16A (AC)