LH1501BT
DigiKeys produktnummer
LH1501BT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LH1501BT
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NC 150MA 0-350V
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NC (1 Form B) 6-DIP (0,300", 7,62mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LH1501BT Modeller
Kategori
Spänning - last
0 V ~ 350 V
Tillv.
Lastström
150 mA
Serie
Resistans på-läge (max)
20 Ohms
Förpackning
Rör
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Inkapsling/låda
Relätyp
Relä med fotokopplare (fotorelä)
Leverantörens enhetsförpackning
6-DIP
Krets
Godkännande myndighet
UL, VDE
Utgångstyp
AC, DC
Basproduktens nummer
Spänning - ingång
1,26VDC