VS-MBRS1100-M3/5BT
DigiKeys produktnummer
VS-MBRS1100-M3/5BTGITR-ND - Remsa och spole (TR)
VS-MBRS1100-M3/5BTGICT-ND - Remsbit (CT)
VS-MBRS1100-M3/5BTGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-MBRS1100-M3/5BT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
42pF vid 5V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AA (SMB)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
780 mV @ 1 A