VS-10BQ100-M3/5BT
DigiKeys produktnummer
112-VS-10BQ100-M3/5BTTR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VS-10BQ100-M3/5BTCT-ND - Remsbit (CT)
112-VS-10BQ100-M3/5BTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10BQ100-M3/5BT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
65pF vid 5V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
750 mV @ 1 A