VS-ETF075Y60U
DigiKeys produktnummer
VS-ETF075Y60UGI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-ETF075Y60U
Beskrivning
IGBT MODULE 600V 100A EMIPAK-2B
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT Modul Trench Trenivålikriktare 600 V 100 A 294 W Chassimontering EMIPAK-2B
Kategori
Ström - kollektorgräns (max)
100 µA
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ingångskapacitans (Cies) @ Vce
4.44 nF @ 30 V
Förpackning
Bulk
Ingång
Standard
Artikelstatus
Föråldrad
NTC-termistor
Ja
IGBT-typ
Trench
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Konfiguration
Trenivålikriktare
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
600 V
Inkapsling/låda
EMIPAK-2B
Ström - kollektor (Ic) (max)
100 A
Leverantörens enhetsförpackning
EMIPAK-2B
Effekt - max
294 W
Basproduktens nummer
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
1,93V vid 15V, 75A