VS-40CTQ045STRRPBF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
STMicroelectronics
I lager: 167
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 0
Diodmatris 1 par gemensam katod 45 V 20A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
VS-40CTQ045STRRPBF
DigiKeys produktnummer
VS-40CTQ045STRRPBF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-40CTQ045STRRPBF
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO263AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
530 mV @ 20 A
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - läckström @ Vr
3 mA @ 45 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Monteringstyp
Ytmontering
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
20A