STPS40L45CG-TR
DigiKeys produktnummer
497-3528-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-3528-1-ND - Remsbit (CT)
497-3528-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS40L45CG-TR
Beskrivning
DIODE ARRAY SCHOTT 45V 20A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 45 V 20A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
EDA-/CAD-modeller
STPS40L45CG-TR Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
530 mV @ 20 A
Tillverkare
STMicroelectronics
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - läckström @ Vr
600 µA @ 45 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
20A