VS-30CTQ060PBF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 4 004
Datablad
Direkt
SMC Diode Solutions
I lager: 0
Datablad
SMC Diode Solutions
I lager: 224
Similar
Panjit International Inc.
Similar
STMicroelectronics
I lager: 31
STMicroelectronics
I lager: 409
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 15A Genomgående hål TO-220-3
VS-30CTQ060PBF
DigiKeys produktnummer
30CTQ060PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-30CTQ060PBF
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO2203
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VS-30CTQ060PBF Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
620 mV @ 15 A
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Ström - läckström @ Vr
800 µA @ 60 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A