STPS30L60CT
DigiKeys produktnummer
497-12794-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS30L60CT
Beskrivning
DIODE ARRAY SCHOT 60V 15A TO-220
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 15A Genomgående hål TO-220-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STPS30L60CT Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
600 mV @ 15 A
Tillverkare
STMicroelectronics
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
480 µA @ 60 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A