VS-20TQ040SPBF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder 40 V 20A Ytmontering TO-263AB (D2PAK)
VS-20TQ040SPBF
DigiKeys produktnummer
VS-20TQ040SPBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-20TQ040SPBF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 20A TO263AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2.7 mA @ 40 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
1400pF vid 5V, 1MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
570 mV @ 20 A