VS-20TQ040S-M3
DigiKeys produktnummer
VS-20TQ040S-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-20TQ040S-M3
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 20A TO263AB
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 20A Ytmontering TO-263AB (D2PAK)
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2.7 mA @ 40 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
1400pF vid 5V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
570 mV @ 20 A