Bilden för VS-15MQ040NTRPBF är inte tillgänglig
VS-15MQ040NTRPBF
DigiKeys produktnummer
15MQ040NPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
15MQ040NPBFCT-ND - Remsbit (CT)
15MQ040NPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-15MQ040NTRPBF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1,5A Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-15MQ040NTRPBF Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 40 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
134pF vid 10V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AC (SMA)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
490 mV @ 2 A