Bilden för VS-15MQ040HM3/5AT är inte tillgänglig
VS-15MQ040HM3/5AT
DigiKeys produktnummer
VS-15MQ040HM3/5ATGITR-ND - Remsa och spole (TR)
VS-15MQ040HM3/5ATGICT-ND - Remsbit (CT)
VS-15MQ040HM3/5ATGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-15MQ040HM3/5AT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1,5A Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 40 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
134pF vid 10V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AC (SMA)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
430 mV @ 1.5 A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)