Bilden för VS-10MQ100HM3/5AT är inte tillgänglig
VS-10MQ100HM3/5AT
DigiKeys produktnummer
VS-10MQ100HM3/5ATGITR-ND - Remsa och spole (TR)
VS-10MQ100HM3/5ATGICT-ND - Remsbit (CT)
VS-10MQ100HM3/5ATGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10MQ100HM3/5AT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AC
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-10MQ100HM3/5AT Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 100 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
38pF vid 10V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
780 mV @ 1 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)