Bilden för VS-10MQ100NTRPBF är inte tillgänglig
VS-10MQ100NTRPBF
DigiKeys produktnummer
10MQ100NPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
10MQ100NPBFCT-ND - Remsbit (CT)
10MQ100NPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10MQ100NTRPBF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AC
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-10MQ100NTRPBF Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
38pF vid 10V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
780 mV @ 1 A