VS-10BQ040-M3/5BT
DigiKeys produktnummer
VS-10BQ040-M3/5BTGITR-ND - Remsa och spole (TR)
VS-10BQ040-M3/5BTGICT-ND - Remsbit (CT)
VS-10BQ040-M3/5BTGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10BQ040-M3/5BT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AA
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1A Ytmontering DO-214AA (SMB)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-10BQ040-M3/5BT Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 40 V
Kapacitans @ Vr, F
115pF vid 5V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
450 mV @ 1 A