V12P12-M3/86A
DigiKeys produktnummer
V12P12-M3/86AGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V12P12-M3/86AGICT-ND - Remsbit (CT)
V12P12-M3/86AGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V12P12-M3/86A
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 120V 12A TO277A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 120 V 12A Ytmontering TO-277A (SMPC)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
800 mV @ 12 A
Tillv.
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 120 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
TO-277A (SMPC)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
120 V
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
12A