SMCJ85AHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Littelfuse Inc.
I lager: 500
STMicroelectronics
I lager: 465
Microchip Technology
Microchip Technology
Bourns Inc.
Comchip Technology
137V Klämma 10,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ85AHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ85AHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ85AHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
85V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
94,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
137V