SMCJ85A-E3/9AT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
STMicroelectronics
I lager: 465
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Similar
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
I lager: 500
Microchip Technology
Microchip Technology
Bourns Inc.
137V Klämma 10,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ85A-E3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ85A-E3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ85A-E3/9AT
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
85V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
94,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
137V