SMCJ8.5CAHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 700
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Comchip Technology
Similar
Similar
STMicroelectronics
I lager: 557
Bourns Inc.
14,4V Klämma 104,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ8.5CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ8.5CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ8.5CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ8.5CAHE3/57T Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
104,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V