SMCJ75CAHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 591
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Similar
I lager: 160
Similar
I lager: 230
STMicroelectronics
Bourns Inc.
121V Klämma 12,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ75CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ75CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ75CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ75CAHE3/57T Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
12,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
75V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
83,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
121V