SMCJ51CA-M3/57T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 572
Datablad
Direkt
I lager: 3 500
Datablad
I lager: 0
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
I lager: 7
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 799
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Similar
Similar
I lager: 53
82,4V Klämma 18,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ51CA-M3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ51CA-M3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ51CA-M3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
51V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V