SMCJ40A-E3/9AT
DigiKeys produktnummer
112-SMCJ40A-E3/9ATTR-ND - Remsa och spole (TR)
112-SMCJ40A-E3/9ATCT-ND - Remsbit (CT)
112-SMCJ40A-E3/9ATDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ40A-E3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,5V Klämma 23,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
23,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V