5.0SMDJ40A-T7
DigiKeys produktnummer
5.0SMDJ40A-T7TR-ND - Remsa och spole (TR)
5.0SMDJ40A-T7CT-ND - Remsbit (CT)
5.0SMDJ40A-T7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ40A-T7
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,5V Klämma 77,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ40A-T7 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
77,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Ja
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V