SMCJ160CAHE3/9AT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
I lager: 1 257
Similar
I lager: 477
Microchip Technology
259V Klämma 5,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ160CAHE3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ160CAHE3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ160CAHE3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ160CAHE3/9AT Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Spänning - genombrott (min)
178V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V