SMCJ160CA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 3 572
Datablad
Direkt
SMC Diode Solutions
I lager: 0
Datablad
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
259V Klämma 5,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
SMCJ160CA
DigiKeys produktnummer
SMCJ160CAFSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ160CA
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ160CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
178V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V