SMCJ13AHE3/9AT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Littelfuse Inc.
I lager: 652
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
I lager: 400
Bourns Inc.
Comchip Technology
21,5V Klämma 69,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ13AHE3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ13AHE3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ13AHE3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
69,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
13V
Spänning - genombrott (min)
14,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,5V